Morgan Stanley: Kasyna z Macau zanotowały najgorszy kwartał w historii

Wyniki finansowe za drugi kwartał 2020 roku dla kasyn zlokalizowanych w Macau nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone, ale Morgan Stanley już zaprezentował obrazek nędzy i rozpaczy. Według agencji branża hazardowa pikuje w dół i w II kwartale tego roku spodziewana jest strata w wysokości 1 miliarda dolarów.

Spadek łącznego dochodu kasyn

W zeszłym tygodniu Gaming Inspection and Coordination Bureau, organ nadzoru nad branżą hazardową w specjalnym regionie administracyjnym Chin, ogłosił, że dochód brutto z gier w czerwcu w porównaniu do poprzedniego roku spadł o 97%. Jeśli porównamy z kolei wyniki do poprzedniego miesiąca, to dochód spadł w porównaniu do maja o 59,4%. Z kolei dochód brutto z gier w maju w porównaniu do tego samego miesiąca rok wcześniej spadł o 93%.

Koszty operacyjne

Szacuje się, że Sands China, firma należąca do Las Vegas Sands, miała najwyższe koszty operacyjne podczas drugiego kwartału 2020 roku, sięgające kwoty $4,3 miliona dziennie. Pozostali operatorzy mieli koszty na poziomie poniżej $3 milionów dziennie. Szacuje się, że dzienne koszty operacyjne Galaxy Entertainment Group kształtują się na poziomie $2,9 miliona, a z kolei takie kasyna jak Wynn Macau, Melco Resorts oraz MGM China mają koszty mniej więcej na poziomie odpowiednio: $2,6 miliona, $2,2 miliona oraz $1,6 miliona. Morgan Stanley oszacował, że koszty operacyjne szóstego operatora, SJM Holdings, wynoszą mniej więcej $1,3 miliona każdego dnia.

Spadek zysku operacyjnego

W oparciu o przewidywany dochód na podstawie czerwcowych wyników oraz szacunków dotyczących kosztów operacyjnych, Morgan Stanley spodziewa się, że kasyna w Macau zamkną drugi kwartał tego roku ze stratą sięgającą 1 miliarda dolarów. To fatalne dane, zwłaszcza jeśli zestawimy je z wynikami za II kwartał 2019 roku. Wówczas kasyna z Macau wypracowały $2,4 miliarda zysku.

Firma przewiduje, że największą stratę operacyjną przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych zobowiązań, podatków oraz amortyzacji za II kwartał 2020, odnotuje Sands China – $286 milionów. na następnych pozycjach znajdą się Melco Resorts – $205 milionów straty, Wynn Macau – $172 miliony, Galaxy Entertainment – $155 million, MGM China – $117 milionów oraz SJM Holdings ze stratą $100 milionów.

Ograniczenia podróżowania oraz kwarantanna

Cała branża kasynowa w Macau jest w bardzo trudnym położeniu głównie ze względu na ograniczenia dotyczące podróżowania. Problem ten dotyczy przede wszystkim podróżnych z Chin, ponieważ władze kraju niechętnie wydają wizy swoim obywatelom. Dodatkowo, każda osoba, która przyjedzie do Chin z Macau, będzie musiała odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Drugim regionem, który zapewnia najwięcej gości w kasynach w Macau, jest HongKong. W przypadku podróżnych z tego regionu, także obowiązuje przepis o 14-dniowej kwarantannie. W zeszłym tygodniu rząd Hongkongu przedłużył obowiązek odbycia kwarantanny o kolejny miesiąc dla osób przyjeżdżających z Macau, Chin oraz Tajwanu.

Please follow and like us:
Pin Share

Post Author: Leo Archacki